Nachádzate sa: Úvod > Choroby > Cukrovka > Med ako liek

Med ako liek


MED - sladký liek na cukrovku, alergie kože, vonkajšie poranenia, srdcové problémy, depresie, niektoré druhy rakoviny, zlé trávenie a iné

  Jeden z najúžasnejších a najsladších darov Zeme. Je snáď niekto na tejto planéte, kto by mohol povedať, fuj, med mi nechutí? Taký MED, na ktorom si pochutnáva medvedík Pú. Ani sa nečudujem, že je pre neho schopný vliezť kamkoľvek.
Medy sú rôzné- tmavé, svetlé, s materskou kašičkou a tiež ako zmes s peľom, propolisom, viečkami a materskou kašičkou dohromady- priamo Včelie mystérium (www.sweb.cz/sumavskymed). Jeho fantastické nutričné vlastnosti objavil už Hippokrates- otec medicíny.

Med obsahujevápnik, horčík, draslík, síra, sodík, chlorid, železo, meď, jód a zinok, fosfor, vitamíny: A, C, B (B1, B2, B6, B12), vitamín D, K, E. Ďalej cholín a vitamín B, ktorý je nevyhnutný pre zdravie mozgu, srdca a dokonalú opravu bunkových membrán.
Podľa švajčiarskej štúdie obsahuje med veľa sacharidov, ale jeho glykemický index je veľmi nízky, čo znamená, že uvoľňuje glukózu do krvi veľmi pomaly a tým zabraňuje výkyvom hladiny krvného cukru. Je preto vhodný pre diabetikov a ľudí, ktorí trpia hypoglykémiou.
Hypoglykémiou trpí veľké množstvo ľudí. Kolísanie hladiny krvného cukru veľmi úzko súvisí s depresiou, striedanie nálad, nemožnosťou sa dlhodobo sústrediť a čo je veľmi zajímavé- s automobilovými nehodami a úrazmi. Existuje štatistika, ktorá potvrdzuje, že ľudia, ktorí majú stálu hladinu krvného cukru (to sú väčšinou ľudia, ktorí nejedia cukor a komerčné potraviny) nezažívajú automobilovej nehody. O hypoglykémii - epidémii ľudstva je napísané pár zaujímavých kníh.

Med a jeho účinky


  Med a jeho liečebné vlastnosti

 

Zdroj : Internet