Nachádzate sa: Úvod > Choroby > Kostí a kĺbov > Peptidová terapia reumatoidnej artritídy

Peptidová terapia reumatoidnej artritídy

Reumatoidná artritída je chronické, dlhodobé zápalové ochorenie postihujúce najmä kĺby. Vzniká preto, že imunitný systém nefunguje tak, ako by mal.

Väčšinou si imunitu spájame s obranou proti infekciám. Imunitný systém ľudí postihnutých reumatoidnou artritídou v boji s infekciami napáda a poškodzuje zároveň aj vlastné tkanivá a bunky. Preto sa reumatoidná artritída označuje pojmom „autoimunitné ochorenie“.

Zmeny v organizme

Keď imunitný systém pôsobí proti vlastnému telu, tak ako je to pri reumatoidnej artritíde, prejavuje sa to typickými symptómami – od bolesti a stuhnutosti kĺbov až po únavu. Postupne sa poškodenie kĺbov stáva trvalým a bez vhodnej liečby vedie až k predčasnej invalidite.

Cielená liečba

V súčasnosti sú dostupné nové, cielené spôsoby liečby reumatoidnej artritídy. Pre ľudí postihnutých týmto ochorením prinášajú nádej. Biologická peptidová terapia dokáže tieto poškodenia liečiť súborom účinných látok.

Blokujúce peptidy

Princípom peptidovej terapie je vhodná veľkosť peptidov – ultrafiltrátov rastlinného a živočíšneho pôvodu. Nástup terapie sa u pacienta postihnutého reumatoidnou artritídou (alebo aj inou chorobou ako napríklad morbus Bechterev) začína v období 14 až 21 dní. V tom čase peptidy, ktoré sa už v organizme nachádzajú v dostatočnom množstve, začnú blokovať proces ochorenia a riešia jeho problém.

Zbavuje bolesti

Pacient trpiaci bolesťou, ktorý je nastavený na prednizonovú alebo cytostatickú liečbu, sám vie, čo znamená diagnóza reumatoidná artritída, prípadne iné ochorenie pohybového aparátu. Počas terapie môže časom prestať užívať kortikoidnú, ale i cytostatickú liečbu.

Návrat do života

Autoimunitný problém sa stráca, ochorenie poľavuje a pacient môže vykonávať všetky bežné činnosti. Žije plnohodnotne a už nevie, čo to je bolesť pochádzajúca z tohoto ochorenia. Biologická peptidová terapia je budúcnosťou liečby takýchto zdravotných problémov a diagnóz.

Pán Viktor Š: „Som po liečbe reumatoidnej artritídy.“

Mám 45 rokov, som zamestnaný človek a moja diagnóza, reumatoidná artritída, ma obmedzovala už od deviatich rokov. Prešiel som si klasickou liečbou – injekcie, cytostatiká, kortikoidy, no nič nezaberalo. Dodržiaval som aj špeciálne stravovanie, usiloval som sa hýbať, v rámci možností športovať, no každý človek trpiaci týmto ochorením vie, aké je to ťažké. Pridáva sa únava, bolesti kĺbov, zvýšená teplota a podobne. Moje zápalové procesy lietali hore-dolu. Skúšal som aj bylinky a takzvané zázračné šťavy, no zlepšenie neprichádzalo.

Dal som na radu jedného známeho, ktorý pracuje ako hygienik. Povedal mi, že sa stretol s jedným pánom, ktorý sa liečil na iné ochorenie – morbus Bechterev – a že je v poriadku. Keď som sa pýtal na názor reumatológa, vysmial ma a označil to za „hogo-fogo“ terapie. Toto ochorenie sa podľa neho nedá liečiť a on ako lekár môže len predpísať to, čo bolesti utlmuje. Viete však, ako to chodí... Od lekárov som sa už napočúval svoje, ale reálne sa môj stav napriek ich odborným radám a predpísaným liekom nezlepšil. Keďže rád pátram a baví ma surfovanie po internete, našiel som informácie, o ktorých mi hovoril priateľ, aj vo svete, no čo ma odradilo, boli neskutočne vysoké ceny terapie.

Teraz chodím na odber krvi a kontrolu každé dva mesiace a nič. Lekár tvrdí, že ide o náhodu, že to nie je možné. Popri tom som sa však dozvedel, že aj môj lekár využíva presne tú istú terapiu, nevedel som však, prečo mi o nej nepovedal.

Ak sa pýtate, či som spokojný, tak moja odpoveď je ÁNO, som spokojný, ÁNO, nemám už diagnózu reumatoidná artritída. Neviem, či je to natrvalo, momentálne je to viac ako rok, a neviem, či ide o náhodu, alebo zlé diagnostikovanie a nepresnú liečbu, ktorá trvala desať rokov. To, čo však viem, je, že už nemám problémy a som spokojný.

Zdroj:http://www.biologickaliecba.eu