Nachádzate sa: Úvod > Choroby > Kostí a kĺbov > Príčiny bolesti kĺbov a liečba odstránením jej podstaty

Príčiny bolesti kĺbov a liečba odstránením jej podstaty

Bolesti kĺbov,  chrbtice a  ranná  stuhnutosť. Nedovolia  vám  bolestivé  prsty  otvoriť  viečko pohára? Bolesti  kolien  vám nedovolia spraviť ani krok? Najvyšší čas navrátiť bolestivému pohybovému aparátu zdravie.
Bohužiaľ, súčasné zdravotníctvo pri bolestiach kĺbov , chrbtice a kolien nelieči skutočné príčiny problému. Ponúka lieky na bolesti kĺbov, ktoré však  samotné  ochorenie nijak neriešia, iba tlmia bolesť, čím sa chorý  človek môže mylne udržovať  v presvedčení, že  jeho  zdravie je  v   poriadku. Kontrolovanou  a  riadenou  detoxikáciou sa  dostávame k  úplnej  podstate problému, čím je zle zložená strava a následné zaplavenie organizmu toxínmi. Vylúčením zle metabolizovaných základných potravín zo stravy a odstránením toxínov dochádza k odstráneniu skutočnej príčiny vzniku bolesti a následnému navodeniu správnej funkcie a úľave od bolesti.   Každému dokážeme stanoviť individuálny zoznam správne a nesprávne metabolizovaných základných potravín.

 

Príčina a mechanizmus ochorenia

Zdravá oporná a pohybová sústava nám umožňuje presúvať sa za našimi cieľmi. Zdravé kĺby nám umožňujú vykonávať správne pohyby a užívať si športové aktivity. Bolesť kolena, chrbtice a všeobecne kĺbov môže mať nemalé množstvo príčin, u každého človeka iné. Dobrou správou je skutočnosť, že u každého je možné skutočnú príčinu bolesti kĺbov zistiť a následne použiť vhodnú liečbu bolesti kĺbov. V niektorých prípadov sprevádza bolesť kĺbov drobná infekcia, s ktorou telo bojuje  alebo ide o dôsledok fyzického preťaženia. Toto sú prípady, kedy po odpočinku bolesť zmizne.
Iné sú prípady , kedy sa bolesť stáva dlhodobo chronickou. Vtedy príčiny začínajú od nesprávneho držania tela, cez artrózu, zaťaženie obličiek, usadzovanie solí v kĺboch,  ochorenia, ktorých príčina neleží v pohybovom aparáte až po zaťaženie organizmu zle metabolizovanými základnými potravinami.
Medzi najčastejšie chronické ochorenia kĺbov patria artróza a artritída. Pri osteoartróze degeneruje chrupavkovité tkanivo. Mäkké pružné tkanivo vo vnútri kĺbu redne, dochádza k zvýšenému treniu a teda sú nedostatočne tlmené nárazy pri pohybe. Celkovo sa zníži pohyblivosť kĺbu a začíname cítiť bolesť. Ochorenie je spojené s opotrebovaním kĺbov a nie je pri nej postihnutý imunitný systém. Artritída oproti tomu nie je spôsobená opotrebovaním, ale kĺby sú naopak poškodené zápalom, pričom vlastný imunitný systém omylom napadá zdravé tkanivo.

Zdroj: www.celostna-medicina.sk