Nachádzate sa: Úvod > Cviky > Porada, diskusia > Chcete vypracované bruško? Cvičte správne cviky!

Chcete vypracované bruško? Cvičte správne cviky!

Tiež túžite po štíhlom a vypracovanom bruchu? Ak ste si odpovedali kladne, tak šup šup, začíname cvičiť! Pozrite, ktoré cviky na brucho sú najúčinnejšie.
Dennodenný pobyt slnka na oblohe nám pripomína, že leto sa nezadržateľne blíži. Leto je časom dovoleniek. Snom každej z nás je vyzerať v plavkách príťažlivo. Predstavujeme si, ako sa po pláži prechádzame v sexy plavkách, ktoré kladú dôraz na vypracované bruško.
O pevnom bruchu nemusíte len snívať. Dnes vám prezradíme dôležité informácie o tom, ako sa k vysnívanému brušku dopracovať. Najskôr si stručne pripomenieme overené fakty týkajúce sa životosprávy. Prečo? Jednoducho, bez zmien v jedálnom lístku sú akékoľvek cviky neúčinné. Okrem toho sa zameriame na efektívne cvičenia na brušné svalstvo a správnu techniku ich vykonávania.

 


Pevné vyšportované telo = správna životospráva + vhodný tréning

Tento vzorec by ste mali mať na pamäti v prípade, že chcete dosiahnuť skvelé výsledky. Čo zahŕňa pojem správna životospráva?

Overené cviky pre pevné brucho

Pred samotným tréningom brušných svalov si pozorne naštudujte správnu techniku vykonávania jednotlivých cvikov na brucho. Na spevnenie brucha existuje množstvo cvičení, stačí si vybrať to správne!

Tip číslo 1 – cviky na horné brušné svaly

Skracovačky sú tým správnym cvičením pre svaly hornej časti brucha. Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a rozkročte na šírku ramien. Dôležité je, aby boli celé chodidlá na dlážke. Ruky dajte za hlavu, mierne zdvihnite hlavu a určite si pevný bod na strope, ktorý budete pri vykonávaní cvičenia neustále sledovať. Zdvihnite hornú časť tela z podložky a chvíľku zotrvajte v hornej polohe. Nezabúdajte, že nasleduje výdych a až po ňom návrat do začiatočnej polohy. Lakte tlačte po celý čas dozadu! Cvičenie opakujte v troch sériách po osemkrát.    
V súčasnosti existuje pestrá paleta skracovačiek. Okrem jednoduchých rovných zdvihov môžete skracovačky vykonávať s nohami vystretými dohora . Dajte pozor na to, aby zadná časť tela zostala na podložke.
Pri ďalšom variante skracovačiek sú nohy opäť zdvihnuté. Je dôležité, aby medzi stehnom a lýtkom bol pravý uhol (v prípade potreby využite ako podložku fitloptu). Technika cvičenia zostáva v oboch uvedených príkladoch rovnaká.
Odporúčame prečítať: Ako odstrániť tuk na bruchu?

Tip číslo 2 – cvičenie šikmých brušných svalov

Šikmé svalstvo najlepšie precvičíte skracovačkami s vytáčaním hornej časti trupu do strán. Ľahnite si na pohodlnú podložku rovnakým spôsobom ako pri tipe číslo 1. Nevykonávajte však rovné pohyby, ale zdvíhajte ľavé rameno smerom k pravému kolenu a opačne. Na každú stranu vykonajte osem opakovaní v troch sériách.
Odporúčame prečítať: Cviky, ktoré musíte cvičiť, aby ste dosiahli fitness brucho   

 Tip číslo 3 – cviky pre spodné brucho

Najproblematickejšou časťou brucha býva spravidla spodné brušné svalstvo. Vyrysovať ho môžete dvíhaním panvy a cvičením nožníc.
Pred samotným dvíhaním panvy si ľahnite na chrbát. Ruky položte pod zadok dlaňou smerom k zemi. Dôležité je, aby boli nohy vystreté smerom dohora. Zdvih zadku a spodnej časti chrbta nad podložku vykonávajte pomaly. V najvyššej možnej polohe vydýchnite a pomaly klesajte k podložke.
Nožničky si možno pamätáte ešte zo škôlkarských čias. Najskôr si pohodlne ľahnite tak, aby predlaktie bolo opreté o podložku dlaňami nadol. Taktiež si môžete ruky dať za hlavu. Nohy zdvihneme do polohy nad podložku a striedavo prekrižujeme.
Všetky cvičenia robte v troch sériách po osem opakovaní. Ideálne je brušné svalstvo precvičovať každý druhý deň.  
Odporúčame prečítať: Tie správne cviky na spodné brucho                                

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.

Zdroj:www.fitness.cvicte.sk