Nachádzate sa: Úvod > Hobby > Koníčky > Nemáte žiadne hobby? Chyba!

Nemáte žiadne hobby? Chyba!

Ako trávite voľný čas? Upratovaním, chatovaním, nákupmi či vo fitku? Spôsobov, ako vyplniť čas je milión, a dokonca ani nepotrebujete tučné konto v banke. Alebo ste si ešte nenašli žiadnu vášeň na voľné chvíle? Chyba!

Mať hobby je IN
Čo pre vás znamená voľný čas? Len netvrďte, že práve vy patríte k večným workoholikom, ktorí okrem pár hodín spánku nepotrebujú nič iné len zapnutý počítač a mobil s nabíjačkou. Nájsť správne vyváženie medzi pracovnými povinnosťami a voľnými chvíľami, či doslova zábavou, je mimoriadne dôležité.Ako vyzerá váš bežný deň? Skoro ráno do práce, neskoro večer späť, možno malá zastávka v obchode, aby bolo niečo doma pod zub a potom sa už len s plným bruchom od únavy zvaliť do postele? Víkendy vám ostávajú na malé upratovanie a návštevu rodiny či priateľov?
Práca nás síce živí, ale celý náš život by sa nemal scvrknúť len na pracovné povinnosti a udržiavanie sa pri živote. Každý z nás potrebuje občas vypnúť, a aj keď máte pocit, že je vaším najlepším relaxom posedenie s priateľkami pri poháriku raz za čas, treba hľadať aj iné vášne v živote.

Hobby ako skutočný vášeň
Neveríte? Za svoje hobby si môžete vybrať skutočne čokoľvek, činností je nekonečné množstvo, od štúdia cudzieho jazyka, ktorému sa oddáte naplno až po háčkovanie, ktoré prišlo v poslednej dobe do módy. Vyberajte, máte z čoho. Prihláste sa do kurzu, vyrazte medzi ľudí, rýchlo si nájdete nových známych, ktorí sú zapálení pre danú vec rovnako. Práve odreagovanie sa pri nových činnostiach vám pomôže získať novú chuť do života.

Neváhajte už ani chvíľku
Potvrdzuje to aj dvadsaťšesťročná Elena. „Mám úžasnú prácu, ktorá ma pohlcuje, je dosť náročná, presedím celý deň pri počítači v kancelárii, ale veľmi ma to baví. Zvykla som dosť pracovať aj doma, s priateľom sme mali ako - tak voľné len víkendy. Potom som sa prihlásila na jedno cvičenie pre ženy a úplne ma to dostalo. Získala som nové priateľky, s ktorými mám mnoho spoločného. Najnovšie sme sa prihlásili na kurz patchworku a plánujeme aj spoločne strávenú dovolenku. Po práci som plná energie, teším sa a akosi paradoxne mám pocit, že teraz stíham omnoho viac, ako keď som len chodila do práce!"

Predíďte syndrómu vyhorenia
Nájsť správny pomer medzi prácou, povinnosťami a zábavou nie je jednoduché. Napriek tomu sa investícia do kvalitne stráveného voľného času vyplatí, je to prevencia pred pracovným vyhorením. Výskumy dokazujú, že ľudia ktorí majú hobby alebo aspoň občasnú voľnočasovú aktivitu, sú v práci výkonnejší, psychicky vyrovnanejší a aj celkovo zdravší. Nie je úžasné, že môžeme takto šikovne spojiť príjemné s užitočným?

Autor: Sofia

A aké hobby máte vy? Inšpirujte nás!

Zdroj.www.wanda.atlas.sk