Nachádzate sa: Úvod > Hobby > Tanec, hudba > Tanec ako hoby pre mladú generáciu

Tanec ako hoby pre mladú generáciu

Celý život sa točí okolo tanca. Tanec prestáva byť tabu a pribúda tých, ktorí chcú viac než len šliapať kapustu v kluboch pri tanečnej hudbe. Mladá generácia žije tancom, pretože tanec je životný štýl. Prvé, čo Vám vyvstane na mysli farebné kokrhele v štýle punk. To sú však starší a na pľac sa tlačí úplne iné štýly. Sú pohodlnejšie, nie sú tak náročné na prípravu a údržbu a človek sa pri nich vyblbne úplne rovnako: o).
Tanec pomáha zapojiť teenagerov do spoločnosti. V tanečnej skupine sa naučia mladý muž alebo dievča užívať život plnými dúšku, zdravému životnému štýlu a tiež žiť s ostatnými ľuďmi rovnakého a opačného pohlavia. Zistí úplne prirodzeným spôsobom, že telom dokáže rozhýbať aj myslenie a svoje tvorivé schopnosti. Je ťažké odhovoriť a získať si dôveru dospievajúcej mládeže. Skúsenosti ukázali, že "deti", ktoré sa venujú tancu, sú oveľa otvorenejší pri rokovaní s dospelými a majú nohu predkročenou do sveta detí aj do sveta dospelých, bez toho, aby im to robilo väčší problém. Každý hľadá v dospievaní svoj životný štýl. Tanec je životný štýl. Ovplyvňuje myslenia, obliekania, spôsob rokovania, výber hudby, ktorú počúvate ...

Nie je náhodou, že teraz u mladej generácie letí Hip Hop, R'n'B, Break Dance, New Style ...
Vyskúšajte si a porovnajte napríklad s 60tými a 80tými rokmi. Naozaj sú vaše deti tak iné ???

V pravidelných kurzoch a na seminároch Centra Tanca sa stretávajú a tanečné hodiny navštevujú rôzni ľudia. Niektorým ešte nezačali rasty fúzy a prsia. Niektorí už zase radšej počítajú krížiky na svojej vekovej osi. Majú však jedno spoločné. Všetci mladí duchom a cíti sa mladí. Pýtate sa prečo?
Vyskúšajte si niektorý z tancov, a potom pochopíte, čím je pre tanečníkov a tanečnice tanec.
 
www.tance.cz