Nachádzate sa: Úvod > Ideálny pomocník > Horoskopy, snár > Aké máte znamenie?

Aké máte znamenie?

znamenia zverokruhu

Astrológia sa zaoberá  štúdiom zdanlivých náhod medzi určitými udalosťami na Zemi a pozíciou Slnka, Mesiaca a ďalších osem planét. Laicky povedané všetky tieto hviezdy vplývajú na to, čo sa na svete deje. Je to taktiež označované ako synchronizácia. Astrológovia dokážu vyčítať z postavenia hviezd horoskopy na určité dni, týždne, mesiace, dokonca horoskop na rok. Každé znamenie má iné postavenie hviezd vo svojom horoskope a preto život každého človeka prebieha inak a horoskopy sa odlišujú. Horoskop na dnes a horoskop na zajtra sa pri tom môžu veľmi podobať.

Horoskopy sú v podstate len astrologické predpovede toho ako sa bude alebo ako sa eventuálne môže človek správať v určitom období a v určitých situáciách. To čo v skutočnosti urobí, nie. Presné udalosti astrológia nedokáže predpovedať. Horoskop na týždeň závisí taktiež od toho kedy sa daný človek narodil, kde sa narodil a podobne. Keď astrológ pozná presnú hodinu i minútu, dokáže zostaviť veľmi presný horoskop na budúci týždeň.

Profesionálni astrológovia čítajú z hviezd porovnávaním osobného grafu každého človeka s každodenným pohybom Mesiaca a malých planét (Merkúr, venuša, Mars) a dlhodobým pohybom veľkých planét (Jupiter, Saturn, Neptún, Urán, Pluto). Takto dokážu vytvoriť osobný mesačný horoskop, horoskop na tento mesiac i horoskop na budúci mesiac. Musia však poznať presný deň, čas i miesto kde sa človek narodil. Tieto horoskopy potom bývajú najpresnejšie.

Štúdium znamení zverokruhu je zábava, ale horoskopy môžu prezradiť i užitočné veci. Ak by ste sa však chceli zaoberať znameniami a zostavovaniu horoskopov bližšie, je najlepšie sa učiť od kvalifikovaného astrológa. Zverokruh má 12 znamení a pre každé znamenie je zostavený  jedinečný ročný horoskop. Horoskop na rok udáva približné udalosti, ktoré sa môžu udiať v živote toho ktorého znamenia. Záleží aj od toho kde sa človek nachádza. Astrológ, ktorý číta postavenie hviezd v Amerike a zhotovuje horoskop pre Američanov sa nebude zhodovať s tým, ktorý je pripravený v Európe.

Planéty sa točia okolo Slnka rôznou rýchlosťou. Napríklad  Merkúr a Venuša sa pohybujú rýchlejšie ako Zem a naopak Mars, Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto sa hýbu oveľa pomalšie. Tento pohyb planét ovplyvňuje každé znamenie inak. Vplýva na celkový biorytmus ľudí, určuje ich  šťastné dni i tie nie veľmi najšťastnejšie a príjemné. Horoskop dokonca udáva aj šťastné čísla pre všetky znamenia. Toto sa dá využiť pri hrách či lotérii.

Každé znamenie zverokruhu má svoje základné typické vlastnosti, črty. Ak si však zoberiete milión ľudí narodených napríklad v znamení Kozorožec, nie všetci budú navlas rovnakí.  Charakteristika tohoto znamenia hovorí, že sú to verní, ambiciózni ľudia s krátkou čiarou života. Neznamená to však, že všetci budú skutočne verní, či dokonca zomrú mladí. Vlastnosti ľudí sú ovplyvňované taktiež výchovou a to kde vyrastajú.

Ak sa zaoberáte synchronizáciou osobnosti človeka a hviezd, musí sa spraviť rodný graf alebo kompletný horoskop. Tento ukazuje presnú pozíciu Slnka, Mesiaca a ostatných planét v čase narodenia. Tak isto je relevantné miesto narodenia. Charakteristiku môže astrológ zostaviť všeobecne pre všetkých ľudí narodených v danom znamení to je ženy, mužov, deti atď. Môže však spraviť zoznam vlastností konkrétne aj pre zamestnávateľa či zamestnanca narodenom v konkrétnom znamení. Tieto črty však nemusia charakterizovať všetkých.

Zdroj:http://www.ehoroskop.sk/