Nachádzate sa: Úvod > Ideálny pomocník > Invalidi vo svete > Z invalida je hviezda: Vojnového veterána vrátil späť do života šport

Z invalida je hviezda: Vojnového veterána vrátil späť do života šport

Vojna ho pripravila o končatiny, no aj naďalej žije naplno. Americký veterán z Iraku Noah Galloway (33) sa stal prvým čitateľom, ktorý sa objavil na stránke svetoznámeho fitnes magazínu. S neúplnými proporciami tela sa mu podarilo v súťaži o titulnú stránku októbrového čísla poraziť tisícky mužov.Vojak. O končatiny prišiel po explózii míny.
Je inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí si prešli trpkým osudom a sú odkázaní na iných. Rodák z Alabamy slúžil od roku 2001 v armáde. V roku 2005 sa však jeho život navždy zmenil, keď s terénnym vozidlom vošiel rovno na mínu. Po explózii bol Noah 6 dní v kóme.

Keď sa potom prebral do reality, život pre neho stratil zmysel – ostal bez ľavej nohy a ľavej ruky. „Bol som v koncoch,“ opisuje Galloway najhoršie chvíle svojho života. Hlboké depresie mu zničili všetky väzby s okolím. „Stál som pred zrkadlom a nenávidel som svoj odraz,“ rozpamätáva sa na úplné dno otec troch detí.

Silu nájsť opätovné potešenie zo života mu dal až pravidelný šport. „Povedal som si, že je čas na sebe zamakať,“ pokračuje veterán. Dobrý pocit prišiel po šiestich mesiacoch tréningu. Dnes Noah cvičí Crossfit, Spartan Races a behá maratón.

Odkedy sa emotívny príbeh tohto charizmatického exvojaka dostal na titulku magazínu Men‘s Health, médiá po celom svete sa idú o neho doslova potrhať. Naposledy ho do svojej šou pozvala jedna z najuznávanejších moderátoriek sveta Ellen De Generes.

Zdroj:www.pluska.sk