Nachádzate sa: Úvod > Liečba > Alternatívna medicína > Vylieči alergie alternatívna medicína?

Vylieči alergie alternatívna medicína?

Kým súčasná medicína tvrdí, že alergie sa nedajú vyliečiť, len úspešne potlačiť ich príznaky, alternatívna medicína dáva nádej na úplné vyliečenie.

Aké alternatívne možnosti liečby alergií u detí existujú?

Klasická medicína udržiava imunitný systém v rámci alergií, aby nereagoval nadmerne, čiže potláča symptómy. Ja osobne mám skúsenosti v liečbe alergií s homeopatickým postupom a postupom v rámci detoxikácie. Pri každom z nich usmerňujem pacientov aj ohľadne potravín, ktoré majú tiež svoj podiel na nadmernej reakcii imunitného systému.

Myslíte, že alergie sa dajú upraviť stravou?

Samozrejme, strava všeobecne zohráva veľkú úlohu pri vývoji ochorení. My ľudia sme všežravci, no máme 32 zubov a iba 4 sú „mäsožravé“. A zamyslime sa, v akom podiele je rastlinná a živočíšna strava v domácnostiach.

 

Veľa sa hovorí o úspešnosti detoxikácie. Môžu ju podstúpiť aj deti?

Detoxikáciu môže podstúpiť aj dojča. Novinkou sú detoxikačné oleje na riešenie problémov tráviaceho, dýchacieho systému a imunity.

Ďalšou z možností liečby je homeopatia. Od akého veku môžu bábätká brať homeopatiká?

V mojej ambulancii užívajú homeopatiká deti od narodenia. Je to bežná prax homeopatov. U malých detí sa homeopatiká rozpustia v troške vody a dajú sa vypiť. Vyšetrenie pozostáva z dôkladnej anamnézy, ktorá je oveľa podrobnejšia ako v klasickej medicíne. Rodičia pacientov sa veľakrát čudujú, na čo sa homeopat pýta, ale každá otázka má svoj význam. Potom nasleduje fyzikálne vyšetrenie a zhodnotenie laboratórnych výsledkov, ak pacient nejaké má.

Dá sa homeopatikami alergia aj úplne vyliečiť?

Je to skutočne reálne, aj keď každý ináč vyzeráme a každý ináč reagujeme. V homeopatii existuje zásada, že ak pacient má zdravotný problém napríklad päť rokov, potom päť mesiacov trvá riešenie alternatívnym spôsobom, aby došlo k zmene reakcie organizmu.

Aké homeopatiká zaberajú na alergie? Môže ich mamička aj sama naordinovať dieťatku?

Alergia je chronické ochorenie, pri ktorom je potrebný individuálny prístup homeopata k pacientovi. Paušálne sa nedá napísať, čo zaberá pri alergii. Niekto kašle, kýcha, alebo má prítomnú sekréciu z očí, prípadne z nosa a na všetky tieto príznaky existuje iný homeopatický liek. K tomu je potrebné pridať liek reakčného spôsobu a liek citlivého typu a to sa dá zvládať až po absolvovaní školy homeopatie. Dnes už existujú kurzy nielen pre lekárov a farmaceutov, ale aj pre bežnú populáciu.

Je nutné, aby dieťa popri alternatívnej liečbe užívalo aj klasickú medicínu, ktorú mu predpíše alergiológ?

Na začiatku alternatívnej liečby pacienti užívajú lieky aj od lekárov-špecialistov, po určitom čase, ak už problém nemajú, samotný špecialista klasické lieky vysadí.

Čo si myslíte o liečbe alergií biorezonančným prístrojom, ktorý pracuje na báze elektromagnetického pôsobenia?

Táto liečba skutočne pomáha pacienta dostať do rovnováhy, čo je v podstate cieľ každej liečby.

Dobré výsledky dosahuje aj akupunktúra, ale je ťažké predstaviť si, že by ju dobrovoľne podstúpili deti. Odporúčali by ste ju?

Akupunktúra je vhodnejšia pre staršie deti, asi od 15 rokov, a pre dospelých. Veľmi rýchlo zaberá aj pri zvládnutí bolesti.

Treba detského či odborného lekára informovať o tom, že skúšame u dieťaťa aj alternatívnu liečbu? Nevylučujú sa tieto metódy navzájom?

Metódy sa navzájom vôbec nevylučujú. Ak však mamička informuje lekára, ktorý o homeopatii nič nevie, môže ju veľmi zneistiť. Ideálne by bolo, aby doktori o tomto spôsobe liečby vedeli. Už sa podnikajú kroky, aby si pri vzdelávaní študenti lekárskej fakulty v rámci voliteľného predmetu mohli vybrať napríklad homeopatiu. V Hippokratovej prísahe je, že lekár má pri liečení použiť všetky spôsoby, ktoré sú k dispozícii.

Upravte im stravu

stavte na zeleninu a ovocie. Kupujte a jedzte však hlavne sezónne biopotraviny, pokiaľ možno z nášho podnebného pásma i kontinentu. Ušetríte tak deti zbytočnej chémie z upravovaných potravín, častokrát ošetrovaných len preto, aby prežili ďalekú cestu zo zahraničia. „Umelé“ jahody alebo citrusy v zime radšej nahraďte kapustou a jablkami.

sledujte éčka v sladkostiach pre deti a snažte sa im vyhýbať. Pribúdajú totiž potravinové alergie u detí, ktoré sú väčšinou reakciou na niektoré agresívne éčka.

opatrne s bielou múkou! Jej nadmerná konzumácia spôsobuje prekyslenie organizmu, zahlienenie, zápchu a zníženie imunity. Odtiaľ je už len krok ku vzniku alergií.

vylúčte z jedálnička aj ďalšie rizikové potraviny. Patria k nim kravské mlieko, sója, biely cukor, zeler, instatné jedlá s glutamanom sodným, ale napríklad aj šumivé vitamíny dochucované umelými sladidlami.

Čo pomôže

dovolenka pri mori alebo na horách Najlepšie aspoň raz do roka minimálne dva týždne v kuse.

dychové cvičenia Špeciálne techniky sú vhodné hlavne pre astmatikov, vďaka nim sa deti naučia odkašliavať a odstraňovať hlieny z priedušiek.Čierna rasca Môžete ju pridávať do polievok, šalátov aj teplých pokrmov, pravidelné primiešavanie štipky rasce do jedla znižuje náchylnosť na alergiu. Fytoterapia Bylinky používajte len pod odborným dozorom.

horčík a vitamín C Magnézium pomáha znižovať tvorbu histamínu v tele. Pred tabletkami však uprednostnite horčík v prirodzenej strave, napríklad v hlávkovom šaláte, uhorkách, reďkovke, celozrnnej ryži či pšeničných klíčkoch. Vitamín C zasa viaže nadbytočný histamín a premieňa ho na neškodnú kyselinu.

homeopatia Je účinná hlavne v prípadoch, keď je choroba spôsobená vnútornou nerovnováhou v organizme. Veľmi dobre pomáha v boji s alergiami a ekzémami.

biorezonancia Prístroje merajú bioenergetické frekvencie jednotlivých orgánov a tkanív ľudského tela a „choré“ frekvencie upravujú. Na Slovenku touto metódou pracuje niekoľko centier alternatívnej medicíny a pacienti si výsledky pochvaľujú.

Autor: Jana Kocingerová

Zdroj:www.pluska.sk