Nachádzate sa: Úvod > Liečba > Prevencia ochorení > Pečeň - ako jej môžete pomôcť?

Pečeň - ako jej môžete pomôcť?

Pečeň je hlavný čistič organizmu a choroby pečene sa prejavujú až po výraznej zmene k horšiemu. Kedy nastupujú lieky... Článok nie je o pečeni samotnej. Zameriavam sa na dva faktory dôležité faktory, ktorými sú - prevencia a strava.

Zmes byliniek pri problémoch, bolestiach a ochoreniach pečene, alebo na jej prečistenie.
Ak sa chcete šetriť svoje vnútorné orgány (a už nehovorím o vašej pohode!), tak skúste niektoré nasledujúce produkty či zásady a zaradte ich do svojho života.
Jar je obdobie, kedy je telo naozaj po zime unavené. Málo zeleniny a ovocia, veľa cukrov, málo slnka a veľa sedenia v zime sa odrazia na celkovom stave tela. O tom, ako zničiť depresiu z tohto zimného popísaného smutného obdobia – o tom nabudúce. Teraz sa zameriame na to, ako zregenerujeme pečeň.

 

 Prevencia a strava, ktorá pomáha regenerácii pečene

          - mrkva (vo forme šťavy napríklad – dá sa zakúpiť v potravinách),
          - cesnak (viac ho zaraďte do jedálnička),
          - chren,
          - jablká.

Výborne pečeň lieči aj panenský olivový olej (za studena lisovaný a podľa možnosti v BIO kvalite). Pite ho denne 1 pol lyžice ráno a zapíjaný šťavou z pol citróna zmiešaného s pohárom vody. Na pečeň pôsobí veľmi blahodárne vďaka svojmu zloženiu.

Dúfam, že niečo z toho sa vám zapáčilo a zmeníte svoj život k zdravšiemu byť i len jedným krokom. A pre tých, ktorí to s očistou svojich vnútorných orgánov mienia ešte dôslednejšie a chcú viac, môžete si prečítať článok od J.Tótha, odborníka telom i dušou, Jarné očistné kúry II, ktorý je zameraný na pečeň, kĺby a cievy.
Prajem vám veľa zdravia a slnko v duši

Zdroj:www.biospotrebitel.sk