Nachádzate sa: Úvod > Liečba > Úspešne vyliečení > Skutočný príbeh muža, ktorý búra mýty klasickej medicíny: Takto sa vyliečil!

Skutočný príbeh muža, ktorý búra mýty klasickej medicíny: Takto sa vyliečil!

Ulcerózna kolitída je zápalové ochorenie hrubého čreva. Na sliznici postihnutého úseku čreva sa vytvárajú vredy (preto názov „ulcerózna kolitída“), ktoré zvyknú často krvácať. Najčastejčie sa choroba začína do 30. roku života.

Podľa klasickej západnej medicíny je to nevyliečiteľná choroba, preto aj samotná liečba je symptomatická. Dôvody bývajú častokrát nevysvetliteľné, no k spúšťačom môžeme rozhodne zaradiť nesprávnu životosprávu, nekvalitnú stravu, stres, genetiku a rôzne infekcie. Dnes vám predstavíme mladého muža, ktorému sa z tejto zákernej choroby podarilo vyliečiť a zbúrať tak mýty klasickej medicíny.

Vlasto mal 29 rokov, keď si začal uvedomovať, že niečo nie je s jeho telom v poriadku. Mával každý deň hnačky s krvou a s hlienom, dokonca niekoľkokrát denne. Schudol, jeho energia išla postupne dole a býval často unavený. Neskôr pochopil, že to bola jeho prvá aktívna fáza ulceróznej kolitídy.

Po liekoch sa mu zhoršili niektoré faktory

Ako prvé vyhľadal samozrejme lekárov. Lekári mu dali lieky, po ktorých mu síce behom 2-3 týždňov zmizli niektoré symptómy, no zároveň sa iné faktory zhoršili. Jeho energia bola menšia a mali negatívny vplyv na funkciu jeho pečene, ktorej výsledky to potvrdzovali. A tak lieky chvíľu bral, chvíľu nie. Takto to fungovalo asi 2 roky.

„Ja som chcel, aby lekári vyriešili tento problém, vnímal som to ako ich úlohu. No zjavne tam odpoveď nebola. Tak som rozmýšlal, že ako by som si mohol pomôcť aj sám“, hovorí Vlasto.

Ako sa k tomu dostal?

K liečebno-transformačnej metóde Cesta sa dostal skrze svoj osobný koníček a záujem obchodovať a investovať na burze. Keďže pri práci na burze veľká časť úspechu závisí na tom ako zvládate svoje emócie a nie len na samotnej technike obchodovania, bola mu metóda Cesta odporúčaná ako najlepšia metóda na prácu s emóciami. Tak sa rozhodol to vyskúšať.

„Predtým ako som bol na seminári a hľadal som možnosti, ako si pomôcť v mojom zdravotnom stave, zadával som do googla frázu: Ako žiť s ulceróznou kolitídou. Po seminári a absolvovaní Cesty som prvýkrát zadal do googla frázu: Vyliečil som sa z ulceróznej kolitídy. Našiel som troch američanov, ktorý sa vyliečili a napísali o tom knižky a články. Každý mal vlastné nástroje, no na čom sa všetci traja zhodli bola zmena životosprávy a poznanie, že táto choroba má emocionálny pôvod. Ich odporúčania boli jasné – nájdite si metódu, ktorá vám vyhovuje a ktorá pracuje s emóciami. Keďže som mal akurát po seminári Cesta a táto metóda ma veľmi oslovila, nepotreboval som hľadať ďalej“, hovorí Vlasto.

Veril, že sa vylieči

Jeho život sa začal meniť, najviac to pociťoval na vzťahoch s ľudmi, na vzťahu k sebe samému, na jeho komunikácii a prístupe k životu.

„Veril som, že sa vyliečim, že to zvládnem. Čím viac som študoval a hľadal odpovede, tým lepšie som sa cítil a uvedomoval si silu tejto metódy a emočného vyprázdňovania“, spomína Vlasto.

Päť rokov bez choroby

Fyzická úľava prichádzala postupne, už po prvých procesoch. Niektoré príznaky choroby však ešte stále pretrvávali. Úplná úľava došla približne po jednom roku, v období, keď sa rozhodol odísť z práce a dopriať telu väčší pokoj na liečenie. 

„Aktívny stav choroby sa mi nikdy nevrátil, čo je už 5 rokov. Chodím na pravidelné odbery krvi, na zápalové testy a všetky výsledky mám v norme - žiadne náznaky choroby. Naďalej sa venujem Ceste, vychutnávam si zdravú stravu a cítim sa výborne“, usmieva sa Vlasto.

Zdroj:http://vysetrenie.zoznam.sk