Nachádzate sa: Úvod > Móda > Chorí a napriek tomu slávni > Chorí a napriek tomu slávni

Chorí a napriek tomu slávni

Ak raz niekto objaví liek na cukrovku, určite dostane Nobelovú cenu. Napriek tomu, že sa táto choroba nedá vyliečiť, mnohí ľudia ju dokážu ovládať. Pozrime sa na celebrity, ktoré trpia touto zákernou chorobou, ale snažia sa žiť plnohodnotný život.                                                               


1. Halle Berry (47)                                                         

Americká herečka tvrdí, že za svoj mladistvý a zdravý vzhľad vďačí cukrovke. So svojou chorobou sa zmierila a prispôsobila jej svoju životosprávu. Diabetička je od svojich 19 rokov, takže v období dospievania sa vyhýbala ponocovaniu aj pitiu alkoholu. Vďaka zdravej strave a pravidelnému cvičeniu je schopná svoju chorobu ovládať a tiež bez komplikácií porodila dve zdravé deti.

2. Pavel Kříž (52)                                                                  

Obľúbený český herec, ktorý sám trpí cukrovkou, sa snaží propagovať informácie o tejto chorobe a nabáda k prevencii. Po počiatočných fázach hnevu a smútku sa naučil s diabetom žiť tak, aby ho neobmedzoval v pracovnom ani osobnom živote. Je zástancom toho, že diabetik, ktorý sa o seba správne stará a dodržiava zdravý životný štýl, nemá v živote problém.

3. Tom Hanks (57)                                                                      

Americký herec len nedávno zistil, že trpí cukrovkou druhého typu, ktorá súvisí predovšetkým s nezdravým stravovaním a nedostatkom pohybu. Oscarový herec sa dhal počuť, že na jeho zdravotnom stave sa najviac podpísalo neustále chudnutie a priberanie kvôli filmovým rolám.

4. Sharon Stone (55)                                                              

Americká hviezda filmu Základný inštinkt sa o svojom ochorení na cukrovku prvého typu nerada baví. K tomuto ochoreniu trpí ešte vážnou astmou, ale aj napriek tomu sa dokázala stať herečkou svetového formátu. Vo filme Catwoman si zahrala po boku ďalšej diabetičky - Halle Berry.

6. Nick Jonas (21)                                                                   

Mladému spevákovi kapely Jonas Brothers diagnostikovali cukrovku prvého typu v 13 rokoch. So svojou chorobou sa verejnosti zveril až o niekoľko rokov neskôr. Spočiatku sa vraj bál, že ho čaká skorá smrť, ale neskôr pochopil, že aj s týmto ochorením sa dá žiť plnohodnotný život. O svojej chorobe zložil pieseň a snaží sa pomáhať diabetikom prostredníctvom nadácie, ktorú založil so svojimi bratmi.


Zdroj:www.casprezeny.azet.sk