Nachádzate sa: Úvod > Móda > Pre chorých i zdravých > Kakaové pohladenie pre pokožku: Neuveríte, aké výsledky prinesie!

Kakaové pohladenie pre pokožku: Neuveríte, aké výsledky prinesie!

Nebude pre vás asi novinkou, ak napíšeme, že kakao je jednou z výnimočných potravín. Jeho benefity však môže vnímať aj pokožka.

Z plodov kakaovníka sa vyrába kakaové maslo, ktoré je bohaté na obsah prírodných olejov, aminokyselín či antioxidantov. Tieto látky dokážu pokožku zjemniť a chrániť, vyživovať ju. Antioxidanty pôsobia proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie kože, vznik tmavých škvŕn či unavený vzhľad kože. Vďaka mastným kyselinám v kakaovom masle sa hydratácia odohráva na hĺbkovej úrovni.

Kakaové maslo prospieva pokožke aj vlasom

[Šampón Ziaja s výťažkom kakaového masla. Vlasyvyhladzuje a regeneruje, dodáva im lesk. Vyživuje tiež vlasovú pokožku.Vhodný je pre všetky typy vlasov.] [Telový krém Kiehl´s má vysoký obsah kakaového masla apatrí medzi najobľúbenejšie výrobky vo svete. Je vhodný pre suchú acitlivú pokožku, zjemňuje, vyhladzuje a vyživuje. Kúpite ho v Prahe,prípadne objednáte cez internet.] [Krém na ruky Avon s výťažkom kakaového masla doprajerukám hydratáciu a jemnosť.] [Telové maslo Palmers Tummy Butter je určené nastarostlivosť o pokožku bruška u tehotných žien, ale môžu ho, samozrejmepoužívať aj ostatné ženy. Vyhladzuje, eliminuje a zmenšuje strie. Okremkakaového masla obsahuje vitamín E, kolagén, elastín a levanduľovýextrakt.] [Výživné telové mlieko Nivea Cocoa Indulging ochraňujepokožku, hydratuje ju a vyživuje.] [Telové maslo Body Butter s výťažkom kakaového maslaochraňuje pokožku, dodáva jej jemnosť a lesk a chráni po celý deň.Krásne vonia.] [Telové maslo Balea Body Butter Kakao pomáha chrániťpokožku, vyživuje ju a dodáva jej hladký pocit počas celého dňa.] [Krém na ruky z austrálskej značky Aesop obsahuje bohatýprídavok kakaového masla - ruky vyhladzuje, no zároveň ich nenechávamastné. Dostať ho v susednom Česku, prípadne cez internet.] [Pleťový krém Oriflame Essentials Weather Protective jeurčený na každodennú ochranu pred vplyvmi nepriaznivého počasia. Svitamínom E a kakaovým maslom, ktoré pleť hydratujú a ochraňujú.]

Keďže jeho zloženie je pre telo veľmi prospešné, dokáže dokonca zmierňovať ekzémy či prejavy akné alebo extrémne citlivej kože. V neposlednom rade treba myslieť na vizuálny benefit – kakaové maslo pridávané do kozmetických prípravkov robí kožu vláčnou a hebkou. A jeho prítomnosť v produktoch na telo (ale aj vlasy) dokonca rozjasňuje. Pôsobí tiež proti vzniku strií.

Kakaové maslo po domácky

Dnes je už kakaové maslo dostupné v bežnej distribúcii a môžete ho využiť pri príprave domácich prípravkov na krásu. Jedným z nich je napríklad píling. Zmiešajte naň zhruba 40 g kakaového masla, pridajte mandľový olej, tri lyžičky kakaového prášku a pol hrnčeka hnedého cukru. Môžete tiež pridať esenciálny olej s vôňou pomarančovníka. Maslo rozpustite a zmiešajte so zvyšnými ingredienciami. Aplikujte jemnými masážnymi pohybmi na kožu celého tela, následne opláchnite vlažnou vodou.

Kakao a jeho benefity

Podľa vedcov obsahuje zhruba 300 chemicky identifikovateľných látok. Okrem tukov má v sebe množstvo antioxidantov, flavonoidy či minerály ako vápnik, horčík alebo draslík. Priaznivo pôsobí na krvný tlak, prevenciu cukrovky, podporuje imunitu a chráni cievy. Jeho vôňa pôsobí blahodárne na psychiku, podporuje mozgovú činnosť.

Zdroj:http://zena.pravda.sk/