Nachádzate sa: Úvod > Móda > Pre chorých i zdravých > Výrazné linky, umelé riasy a platinová blond: Šesťdesiate roky sú späť!

Výrazné linky, umelé riasy a platinová blond: Šesťdesiate roky sú späť!


 

Nie je žiadnou novinkou, že trendy sa často vracajú. Tento rok je v kurze look typický pre hollywoodske hviezdy zo 60. rokov!
Pozrite sa, aké líčenie, doplnky a celkový vzhľad sú momentálne trendy. Inšpirujte sa slávnymi ženami strieborného plátna.

Výrazné očné linky

Ak existuje nejaký trend, ktorý sa drží na výslní už niekoľko desiatok rokov, sú to rozhodne očné linky. Napríklad také, aké nosila Sophia Loren. Výrazné čierne linky pretiahnuté a ľahko zdvihnuté za vonkajším kútikom oka sú jednoducho klasika, ktorá nestarne.

Mačacie okuliare

Slnečné a dioptrické okuliare sú vždy dokonalým módnym doplnkom. Žiadne však nie sú také štýlové a ženské ako tie mačacie. Tento šik look nie je určený len pre mladé dievčatá, pokojne si ho môžu dovoliť aj dámy v rokoch. Ak si netrúfate na dioptrické mačacie okuliare, zaobstarajte si slnečné.

Pixie strih

V 60. rokoch sa mnoho žien vrátane Audrey Hepburn, Twiggy či Miou Farrow rozhodlo porušiť pravidlo, že žena musí mať dlhé vlasy. Pixie strih slávil veľký úspech a niet divu, že mu prepadlo mnoho žien aj v posledných rokoch. Vďaka tomuto účesu totiž vyniknú vaše „bábikovské“ oči a premení vás na roztomilé dievčatko.

Umelé mihalnice

Nič nepreslávilo modelku Twiggy tak ako veľmi štíhla postava a oči s mihalnicami žmurkajúcej bábiky. Dlhé riasy z vás urobia ženu, v ktorej sa skrýva večná romantička a zároveň zraniteľné dievčatko, ktoré potrebuje ochrániť.

Platinová blond

Pravdou je, že osudové ženy boli väčšinou blondíny. Preto sa nebojte a vyskúšajte na svojich vlasoch platinovú blond ako napríklad Rita Ora. Práve teraz je ten správny čas!


 

Zdroj:http://prezenu.noviny.sk