Nachádzate sa: Úvod > Oddych > Dovolenky pre telesne postihnutých > Dovolenka v Rakúsku

Dovolenka v Rakúsku

Burgenland: Oddych u vinohradníka

V Rakúsku sa na samostatnú a bezstarostnú dovolenku pre osoby s obmedzenou mobilitou resp. seniorov špecializuje 33 ubytovateľov na gazdovstvách.

Dôvod na prípitok majú ľudia s obmedzenou mobilitou vo vinohradníckom dvore Weingut Kracher pri Illmitzi v Burgenlande: na bezbariérovom gazdovstve sprevádza Sepp Kracher svojich hostí po vlastných vinohradoch, aby ochutnali priamo vo vinici vinič a potom vo vínnej pivnici i ušľachtilé výrobky z neho,  procedúru výroby hroznovej šťavy a vína. Okrem toho si hostia užijú plnými dúškami kontakt s flórou a faunou uprostred nedotknutej prírody a rodinnú atmosféru gazdovstva.

V Rakúsku sa na samostatnú a bezstarostnú dovolenku pre osoby s obmedzenou mobilitou resp. seniorov špecializuje 33 prevádzok ubytovateľov na gazdovstvách.

Hlavným predpokladom je bezbariérové vybavenie prevádzok: izby ponúkajú dostatok priestoru, s možnosťou manévrovania pre vozíčkárov,  vypínače a zásuvky sú ľahko na dosah a výška pracovných plôch v prázdninových apartmánoch je prispôsobená potrebám postihnutých osôb. V priamom kontakte s prírodou sa tak môžu hostia ponoriť do bezstarostného života na vidieku a zabudnúť aspoň na časť každodenných starostí.

Zdroj:http://www.austria.info