Nachádzate sa: Úvod > Oddych > Dovolenky pre telesne postihnutých > Letné tábory sú aj pre zdravotne postihnutých

Letné tábory sú aj pre zdravotne postihnutých

 

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR (OMD v SR), ktorá sídli v Bratislave na Trnávke, je veľmi aktívne združenie. Pre svojich členov má na celý rok pripravený program. Na letné mesiace im pripravila päť tematicky rôznorodých letných táborových pobytov.

Okrem nich sa uskutoční aj tradičné sústredenie členov OMD v SR – prívržencov paraolympijského športu boccia. Súčasťou jedného z táborov, bude aj spolupráca jeho účastníkov na filme o práci osobných asistentov pomáhajúcim muskulárnym dystrofikom.

Je to najmä zásluha dobrovoľníkov

„Popri zamestnancoch centrály, ktorí sa podieľajú na tvorbe programu, sa tieto pobyty konajú aj zásluhou entuziazmu dobrovoľníkov, ktorí vymýšľajú a pomáhajú zrealizovať atraktívny program pre ich účastníkov,“ dodala predsedníčka OMD v SR, Andrea Madunová.

Na prelome júna a júla sa uskutočnil prvý, ozdravný pobyt členov OMD v SR v krásnom prostredí Belianskych Tatier v Sanatóriu v Tatranskej Kotline.

Umelecká tvorba na Duchonke a sústredenie v Čičmanoch

Svojím spôsobom je unikátny aj tvorivý tábor pre muskulárnch dystrofikov, ktorý sa začne 26. júla na Duchonke. Jeho program smeruje do viacerých tematických okruhov. Napríklad, aj do umeleckej tvorby s rôznymi výtvarnými technikami, aj na šachové aktivity, súčasťou ktorých je 11. ročník Memoriálu Jožka Kráľa v šachu.

Tento rok bude súčasťou tohto tábora i spolupráca jeho účastníkov na tvorbe dokumentárneho filmu o práci osobných asistentov a význame osobnej asistencie. Na tábor sa teší vyše 50 ľudí.

V Čičmanoch sa zasa 2. augusta začne aj tradičné sústredenie prívržencov o paraolympijského športu boccia, ktoré sa koná už štvrtý raz. Účastníkov čakajú trojfázové tréningy pod taktovkou trénera Ondreja Baštáka Ďurána, regeneračné masáže a veľa spoločenských aktivít.

Sústredenie organizačne zabezpečuje žilinský Klub OMD v SR, Farfalletta. Zúčastňuje sa na ňom 16 boccistov z klubov OMD v SR.

Zdroj:http://nasenovinky.sk