Nachádzate sa: Úvod > Oddych > Dovolenky pre telesne postihnutých > Trasy vhodné pre telesne postihnutých na vozíku

Trasy vhodné pre telesne postihnutých na vozíku

V rámci projektu TATRY BEZ BARIER bolo vo Vysokých Tatrách vybudovaných do dnešného dňa 8 značkovaných turistických chodníkov pre ľudí so zníženou schopnosťou pohybu.

Trasy bez bariér:

Tichá dolina v Oraviciach – lesná cesta označená červenou turistickou značkou je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodná.

 

Bobrovecká dolina – lesná cesta označená modrou turistickou značkou je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodná.

 

Roháčska dolina – červeno značkovaný turistický chodník vedúci Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate je v týchto dňoch pre turistov so zníženou schopnosťou pohybu priechodný.

Popradské pleso – modro značený asfaltový turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný. Dovoľujeme si však turistov upozorniť na skutočnosť, že každodenne vrátane víkendových a sviatočných dní do 9.00 hodiny a po 17.00 hodine je na chodník povolený vstup osobných a nákladných áut, ktoré zabezpečujú zásobovanie a prevádzku hotela Popradské pleso.

Starý Smokovec – Hrebienok – Rainerova chata – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Tatranská Javorina – Podmuráň – modro značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Bielovodská dolina – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi priechodný. Turistov však upozorňujeme na možnosť prejazdu nákladných vozidiel, kvôli výstavbe horárne v Bielovodskej doline.

Prielom Dunajca (PIENAP) – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Zdroj:www.vysoke-tatry.trave