Nachádzate sa: Úvod > Oddych > Zoznam zariadení pre telesne postihnutých > Zariadenia pre telesne postihnutých

Zariadenia pre telesne postihnutých

Ubytovanie

Osoby s telesným postihnutím a na vozíčku                                                            
Jediný plne bezbariérový hotel na Slovensku!
Všetky priestory prístupné pre vozíčkarov
Špeciálny cenník pre osoby ZŤP
                                

                   

sme bez bariér

Rezervačný formulár                                       

Zvýhodnené pobyty a ubytovanie pre ZŤP osoby a  ich sprievod

Ak ste telesne postihnutí a stále sa stretávate s bariérami, potom máme pre Vás dobrú správu!

Piešťany sú prvým slovenským mestom, ktoré za systematickú starostlivosť o handicapovaných občanov a odstraňovanie bariér získalo cenu OSCAR BEZ BARIÉR.

Hotel Máj je jedinečný tým, že bol celý navrhnutý a postavený podľa štandardov  bezbariérového objektu. Telesne postihnutého návštevníka poteší, že sa na vozíčku dostane do všetkých priestorov hotela. Okolie hotela je rovinaté. Vstup do hotela je bezbariérový so širokými automatickými dverami. Hotelová recepcia má časť pultu zníženú. Toalety v hotelovej hale sú vybavené posuvnými dverami a madlami, umývadlá majú dostatočnú podjazdovú svetlosť.

Všetky dvere a vstupy v hoteli sú dostatočne široké a sú bez prahov. Nikde nie sú schodíky ani strmé nájazdy. Na poschodie sa dostanete dostatočne priestranným výťahom s automatickými dverami.

Dvere do všetkých hotelových izieb sú bez kľučiek so širokým madlom umiestneným nižšie, otvoriteľné zatlačením. Dvere kúpeľne i šatníka sú posuvné.  V 3 jednolôžkových a 7 dvojlôžkových izbách sú bezbariérové kúpeľne so sprchou do "guličky" s madlami pri WC a v sprche.
Ďalších 11 izieb (5 dvojlôžkových a 6 dvojlôžkových izieb s možnosťou prístelky) má bezbariérové kúpeľne s madlami v sprche, pri WC požičiame prísavné madlo na požiadanie. Ostatné kúpeľne majú buď vaňu alebo sprchovú kabínu.  Postele sú stabilné a zvýšené pre bezpečné a ľahké presunutie sa z vozíka.  Rošt postele pod hlavou i pod nohami je polohovateľný, pod ním je úložný priestor.

Takto je prístupné i naše Relax centrum s bazénom, Medicentrum a Beauty centrum, jedáleň, kaviareň, salóniky... Obedy a večere sú servírované, takže nebudete mať problém s prinášaním jedla od bufetového stolu. Medzi stolmi je dostatok priestoru a obsluha Vám rada na požiadanie od stola odstráni stoličku.

Máj je však Wellness hotelom, nemá status liečebného ústavu, preto nie je vybavený zdvíhacími zariadeniami pre mimoriadne ťažké stavy. Takisto neposkytujeme služby sanitára — asistenta. Odporúčame, ak si to Váš zdravotný stav vyžaduje, aby ste na pobyt prišli v sprievode asistenta.

Zdroj:www.hotelmaj.sk