Nachádzate sa: Úvod > Ponuky pre invalidov > Rýchle rady > Dobré rady pre domácnosť: Vyrobte si ekologický čistiaci prostriedok

Dobré rady pre domácnosť: Vyrobte si ekologický čistiaci prostriedok

 Vysúšajte osvedčené tipy, ako odstrániť škvrnu na oblečení od žĺtka, ako si upratať šatky v skrini, ako sa zbaviť štikútky a zistite, ako sa zbaviť mastných stien v kuchyni.

Čo so šatkami?

Neviete, ako urobiť poriadok so všetkými šatkami, čo sa vám hromadia v skrini? Prevlečte ich cez spodok vešiaka a šatky budete mať krásne uložené.

Máte štikútku?

Skúste si dať proti pravidelným zvukom na jazyk kocku cukru. Ten ovplyvní sťahy svalov v bránici a štikútka by mala prestať.

Mastná stena v kuchyni

Poteší to najmä vtedy, ak ste práve vymaľovali. Zoberte si kúsok čerstvého chleba, konkrétne len striedku, a zašpinenú časť ňou niekoľkokrát potierajte. Malo by to pomôcť a najväčšiu špinu odstrániť.

Škvrna na oblečení

Asi každej gazdinke sa stane, že sa niekedy zašpiní od žĺtka. Viete, ako škvrnu vyprať? Najskôr ju posypte soľou a po pár hodinách vyperte v studenej vode. Určite nepoužite teplú vodu, pretože vajíčkovej škvrny sa zbavíte oveľa ťažšie.


Menej vysušené mäso

Keď budete nabudúce naklepávať mäso, skúste to robiť na vlhkej doske na krájanie. Mäso sa vám menej vysuší.

Cibuľou na mačky

Mačky majú svoj vlastný svet. Viete, ako ich naučiť, aby nechodili na záchod, kam nechcete? Miesto potrite rozkrojenou cibuľou. Mačky túto vôňu nemajú rady.

EXTRA TIP: Ekologický čistiaci prostriedok

Môžete si ho vyrobiť aj sami. Stačí, aby ste do fľaše natlačili šupky z citrusových plodov. Najlepšie, aby neboli chemicky ošetrené. Zalejte ich octom a aspoň na dva týždne zatvorte a uložte na chladné a tmavé miesto. Po tomto čase ocot sceďte a nalejte do rozprašovača. Výborne vám vyčistí kúpeľňu.

Zdroj:http://zivot.cas.sk