Nachádzate sa: Úvod > Ponuky pre invalidov > Školy, učenie, knihy, učebnice > Slovensko má prvý Dia šlabikár!

Slovensko má prvý Dia šlabikár!

Nadácia pre deti Slovenska podporila z fondu Hodina deťom vznik prvého Dia šlabikára na Slovensku!

Podnetom pre vznik Dia šlabikára bola snaha, aby žiadne dieťa s diabetom I. typu nestálo bokom od diania pre nevedomosť a nepripravenosť okolia na toto ochorenie. Autori v knihe  podávajú ucelené a kompletné informácie o tejto problematike, a to najmä všetkým dospelým: rodičom, príbuzným, učiteľom,trénerom, či animátorom voľného času.

Publikácia, v počiatočnom náklade 300 kusov, poskytuje základné informácie o ochorení, stravovaní, o právach a povinnostiach diabetikov, ale aj aktuálnu legislatívu, resp. rady, ako zvládnuť pobyt na dovolenke, ,školu a školské prostredie či šport. Odporúčania vychádzajú zo skúseností členov Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi.

Dia šlabikár je už na svete, je bezplatný, a v elektronickej podobe bude na stiahnutie na stránkach . Okrem knihy je k dispozícii CD prezentácia, ktorá je určená rodinám s diabetikmi, rodičom novozistených detských diabetikov, či učiteľom, ktorých edukácia sa začala www.martinus.sk na východnom Slovensku od 26. augusta 2013.

Kontakty pre získanie knihy:

IIng. Peter Herceg, spisiacik@spisiacik.sk
Viac info na:www.spisiacik.sk/diaslabikar

Zdroj: www.slovenskypacient.sk