Nachádzate sa: Úvod > Ponuky pre invalidov > Služby > ŠKODA Handy ZŤP pomáha odstraňovať bariéry

ŠKODA Handy ZŤP pomáha odstraňovať bariéry

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko už viac ako tri roky prináša riešenia pre rozvoj dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím a ich integráciu prostredníctvom projektu ŠKODA Handy ZŤP. V súčasnosti poskytuje služby už päť ŠKODA Handy ZŤP centier, pričom tento rok boli otvorené dve nové centrá. Spoločnosť dnes ohlásila začiatok spolupráce s občianskym združením Parasport24 a rozširuje tak aktivity v oblasti podpory hendikepovaných osôb. ŠKODA bude od roku 2015 novým partnerom najväčšej športovej charitatívnej akcie na Slovensku - Cez Slovensko na bicykli za 5 dní.

 „Neustále rastúci záujem a rozširovanie ŠKODA Handy ZŤP centier je dôkazom, že náš program napĺňa svoje hlavné poslanie. Tým je jednoznačne odstraňovať bariéry a pomáhať zdravotne postihnutým ľuďom viesť plnohodnotný a aktívny život,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Preto sme sa rozhodli naše aktivity rozšíriť a nadviazať spoluprácu s OZ Parasport24. Obdivujem prácu týchto ľudí, ŠKODA bude hrdým partnerom podujatia Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Je to pre nás prirodzené spojenie charitatívnych aktivít a našej vrodenej vášne pre cyklistiku,“ dodáva Ing. Karel Sklenář.

Jednou z hlavných aktivít OZ Parasport24, ktorá sa venuje podpore hendikepovaných osôb a ich vlastnému rozvoju, je projekt Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Od roku 2015 bude ŠKODA novým partnerom tejto najväčšej športovej charitatívnej akcie na Slovensku. „Som potešený, že náš projekt zaujal tak renomovanú a úspešnú značku. Spolupráca so značkou ŠKODA, ktorá je jedným z najväčších podporovateľov cyklistického športu na svete, je pre nás zadosťučinením za tvrdú robotu a aj prísľubom do budúcna. Tešíme sa na spoluprácu,“ uvádza Miroslav Buľovský, predseda OZ Parasport24.

Program ŠKODA Handy ZŤP ponúka od roku 2011 riešenia pre rozvoj dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím a ich integráciu. Na Slovensku pôsobí už 5 ŠKODA Handy ZŤP centier, dve z toho otvorili tento rok spoločnosti Autoprofit v Galante a Euromotor v Banskej Bystrici. Ostatné centrá sa nachádzajú v Bratislave, Žiline a v Prešove. Ďalšie sa pripravujú na otvorenie. Centrá poskytujú všetky potrebné informácie, služby a asistenciu pri kúpe nového automobilu, vrátane poradenstva pri úpravách vozidla podľa druhu postihnutia. Okrem toho ponúkajú vozidlá značky ŠKODA za zvýhodnených podmienok, prestavby a úpravy vozidiel s garanciou, odvoz a dovoz klientov, odťahovú službu, komplexné servisné služby, legislatívne poradenstvo a taktiež náhradné plnenie v chránených dielňach, kde zamestnávajú držiteľov preukazov ZŤP.

Partnermi projektu sú Allianz Slovenská poisťovňa a Volkswagen Finančné služby Slovensko. Gestorom projektu ŠKODA Handy ZŤP je AV Mobilita, s.r.o., ktorá organizuje a zúčastňuje sa podujatí určených pre hendikepované osoby, spolupracuje s centrami, spolkami a združeniami zameranými na pomoc hendikepovaným občanom. V roku 2014 otvorila AV Mobilita v Bratislave v Záhorskej Bystrici prvý kamenný showroom ŠKODA Handy ZŤP, ktorý poskytuje komplexnú ponuku na jednom mieste. Viac informácií na tejto webstránke alebo www.avmobilita.sk.

OZ Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznych projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu pomáhajú ľuďom so zdravotným postihnutím lepšie sa zaradiť do bežného života.

Projekt Cez Slovensko na bicykli za 5 dní je najväčšou športovou charitatívnou akciou na Slovensku. Už ôsmy rok za sebou vytvoria hendikepovaní ľudia spolu so známymi osobnosťami spoločenského života jeden tím cyklistov a spoločne vybranou trasou budú plniť svoje ciele. Počas celého týždňa navštívi pelotón viac ako 50 miest a obcí a niekoľko škôl, kde pomôžu vopred vybraným ľuďom. Tí v mnohých prípadoch ani len netušia, čo ich čaká. Hodnota podpory hendikepovaným osobám a ich rodinám presahuje 52 tisíc eur, dary od partnerov sú v hodnote viac ako 40 tisíc eur.

 

Nová ŠKODA Superb zažila svetovú premiéru

Najlepší automobil ŠKODA všetkých čias oslávil pôsobivú svetovú premiéru. Nová generácia modelu Superb sa dnes v pražskom Fóre Karlín prvýkrát predstavila pred početným obecenstvom. Nový Superb znamená revolúciu v dizajne značky. Bohatá ponuka priestoru, inovatívne asistenčné systémy, ohľaduplnosť k životnému prostrediu, komfort, výkonné motory spĺňajúce normu EU 6 a pre značku ŠKODA typické Simply Clever detaily posúvajú vlajkovú loď značky na hornú hranicu strednej triedy. Nový Superb predstavuje vrchol najväčšej modelovej ofenzívy v dejinách automobilky.


 


 

Nová ŠKODA Superb ponúkne dokonalosť v každom detaile

Vďaka atraktívnemu dizajnu sa tretia generácia modelu Superb stáva žiarivým šperkom v automobilovej strednej triede. Krátko pred svetovou premiérou, ktorá sa uskutoční 17. februára v Prahe, odhaľuje ŠKODA AUTO prvé detaily exteriéru novej vlajkovej lode. Odhalené detaily a precízne spracovanie dokazujú vysoké dizajnové ambície značky.

  

 


Nová ŠKODA Superb ponúkne v interiéri priestor ako vozidlá vyšších tried

Značka ŠKODA opäť ukazuje s novou vlajkovou loďou svoju emocionálnu silu a kompetenciu v oblasti dizajnu. V novom modeli ŠKODA Superb sa jedinečným spôsobom snúbi funkčnosť a dizajn. Nový dizajnový jazyk naznačila značka už štúdiou ŠKODA VisionC na minuloročnom autosalóne v Ženeve a nový Superb ho uvedie do sériovej podoby. Dnes sa pohľadom do interiéru vozidla prvýkrát predstavujú konkrétne detaily tretej generácie modelu Superb.

 

 

 

Zdroj: www.skoda-auto.sk