Nachádzate sa: Úvod > Služby > Materiály v slepeckom písme > Pomôcky a hry pre nevidiacich

Pomôcky a hry pre nevidiacich

Vitajte v našej chránenej dielni...

Spoločnosť AjMy s.r.o. tvoria 2 chránené dielne, ktoré vznikli ako povzbudenie pre všetkých zrakovo postihnutých ľudí, ktorí sa v dôsledku svojho zdravotného postihnutia ťažšie uplatnia na trhu práce. Opierame sa o základný predpoklad, že všetci ľudia dokážu úspešne pracovať, vytvárať pekné veci a zarábať si svojimi rukami, ak majú primerané podmienky a motiváciu.

Spolupracujeme so Spojenou školou internátnou v Levoči, ktorú navštevujú zrakovo a inak postihnuté deti. Ručne vyrábame rôzne krabičky, sviečky, pozdravy či voňavé vrecúška alebo iné pekné veci, ktorými môžete potešiť seba, svojich blízkych, priateľov i zamestnancov.

Chránená dielňa je tiež príležitosť pre zamestnávateľov, ako ušetriť finančné prostriedky a  zároveň podporiť nevidiacich tým, že im dáte príležitosť PRACOVAŤ.

Hracie karty sedmové

Veľké označenie na kartách je vhodné pre slabozrakých a zároveň sú jednotlivé karty označené v braillovom písme pre nevidiacich.

  

Hmatové pexeso

Pexeso s reliéfnymi tvarmi  z rôznych materiálov vhodné pre nevidiace a slabozraké deti na rozvoj jemnej motoriky.

  

Zvukové pexeso

Pexeso, v ktorom rozoznáte 6 rôznych zvukov.

Domino

Domino je založené na klasickom princípe. Papierové kartičky, na ktorých sú rôzne tvary a vzory sa ukladajú na herný plán. Hra pomáha rozvíjať jemnú motoriku.

Hmatolam

Hra založená na princípe vyhľadávania dvoch častí obrázka, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Výborne precvičuje rozvoj hmatu.

Buď aktívny

Hra je vhodná pre staršie deti a dospelých. Je upravená tak pre slabozrakých ako aj pre nevidiacich. Rozvíja pamäť a logické myslenie.

Zdroj: www.ajmy.webnode.sk