Nachádzate sa: Úvod > Top služby pre ZŤP > Kúpele > Kúpele nielen liečia

Kúpele nielen liečia

 

Liečivá voda, šikovné ruky fyzioterapeutov či príjemné prostredie v krásnej prírode. To všetko nájdete v kúpeľoch. A tých máme na Slovensku dosť.

V kúpeľoch si môžete doliečiť nielen akútne stavy po vážnych operáciách či po srdcovom infarkte. Slúžia aj ako skvelé miesto na relax alebo dovolenku. Väčšina z nich je totiž umiestnená v prírode a tak okrem procedúr si môžete užiť aj výlety. Pravda, ak vám to zdravotný stav dovolí.

Určí lekár

Ak vám lekár predpíše kúpeľnú liečbu, návrh pošle (alebo vy) do vašej zdravotnej poisťovne. V prípade, že poisťovňa návrh schváli, pošle vám domov všetky potrebné dokumenty spoločne so zoznamom kúpeľov vhodných pre vašu diagnózu. Každé kúpele sú totiž zamerané na iné diagnózy. Ak teda trpíte reumatologickým či srdcovo-cievnym ochorením, poisťovňa vám pošle zoznam tých zariadení, ktoré tieto ochorenia liečia.

Záujem stúpa

Aj napriek tomu, že pred pár rokmi sa zmenilo financovanie kúpeľov, záujem o liečebné pobyty stúpa. Potvrdzujú to aj štatistiky zdravotných poisťovní. Napríklad najväčšia zdravotná poisťovňa, Všeobecná, vlani odliečila spolu 43 476 poistencov. Pobyty typu A, teda tie, pri ktorých všetko hradí poisťovňa (stravu, ubytovanie aj liečebné procedúry), absolvovalo vyše 23-tisíc poistencov, takzvaných „béčkarov“, ktorí si platia stravu a ubytovanie sami, bolo takmer 16-tisíc, detí sa liečilo 4 492. „VšZP zaznamenala mierny nárast v počte liečených pacientov v kúpeľoch v porovnaní s minulými rokmi,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Eva Ravingerová.

Kúpeľná liečba A

Kúpeľná liečba B

Samoplatcovia

Zdroj:http://hnporadna.hnonline.sk